בני נוער – הגיל האידיאלי ליישור שיניים

בגיל ההתבגרות כל תהליך החלפת השיניים הסתיים אך עדיין ניתן להשפיע על מנשך הלסתות, ולכן זהו הגיל המושלם לעבור את תהליך יישור השיניים. בנוסף, בני נוער בגיל ההתבגרות מחפשים את תחושת השייכות והערך העצמי, ומתעסקים רבות בדימוי הגוף שלהם והמראה החיצוני. לחיוך יש תפקיד מרכזי וחשוב בתהליך זה, וחיוך מושלם יכול להעניק להם תחושת ביטחון עצמי גבוהה.

דוגמאות לסוגי טיפול בבני נוער

מנשך הפוך יישור שיניים

מנשך הפוך

מקרים בהם ישנן שיניים עליונות הנמצאות פנימית יותר לשיניים התחתונות (הפוך ממה שאמור להיות). מנשך הפוך עלול לגרום לתפקוד לא נכון של מערכת הלעיסה, לשחיקה גדולה של השיניים ובמקרים חמורים לאסימטריה של הפנים.

מרווחים יישור שיניים

מרווחים

רווחים בין השיניים הוא מצב של חוסר התאמה בין גודל השיניים וגודל קשת השיניים. לעיתים קיימים מרווחים עקב חוסר שיניים מולד או עקירה של שיניים קבועות. גם הרגל של דחיפת לשון יכול לגרום להטייה גדולה של השיניים הקדמיות ויצירת רווחים ביניהן.

צפיפות שיניים יישור שיניים

צפיפות

הסיבה הנפוצה ביותר לטיפולי יישור שיניים. מקרים בהם אין מספיק מקום לשיניים בקשת השיניים, וכך נוצר מראה של "שיניים עקומות". צפיפות שיניים עלולה לגרום לקושי בצחצוח והתפתחות דלקת חניכיים ועששת, להפרעה בצמיחה תקינה של השיניים הקבועות וכמובן במקרים חמורים להפרעה אסתטית המשפיעה על הביטחון העצמי.

שיניים בולטות יישור שיניים

שיניים בולטות

מקרים בהם קיים רווח גדול בין השיניים הקדמיות העליונות והתחתונות. שיניים בולטות יכולות להיות על רקע גנטי או בגלל הרגל הנמשך מהילדות (מציצת אצבע או מוצץ לדוגמה). 

יישור שיניים מנשך פתוח

מנשך פתוח

במצב זה השיניים הקדמיות אינן נפגשות עם התחתונות ולכן אינן יכולות לתפקד כשיניים חותכות. סיבות נפוצות למנשך פתוח הן נשימת פה ודחיפת לשון.

שיניים כלואות יישור שיניים

שן כלואה

שן שלא יכולה לבקוע לחלל הפה ונשארת בלסת נקראת "שן כלואה". לא מדובר על שן שעדין לא בקעה כי לא הגיע זמנה הנכון לבקוע, אלא שן שלא יכולה לבקוע בעצמה אם בגלל צפיפות גדולה או איבוד כיוון הבקיעה. בטיפול האורתודונטי נפנה מקום לשן הכלואה, נחשוף אותה ונמשוך אותה באופן אקטיבי למקומה בקשת השיניים.

חסר שיניים יישור שיניים

שן חסרה

שן שלא התפתחה ולכן לעולם לא תבקע. בשונה משן שנעקרה מצב של חסר שן או מספר שיניים הוא תמיד על רקע גנטי. בטיפול האורתודונטי ניתן לפתוח מקום לשחזור השן החסרה (ע"י שתל או גשר) או צמצום הרווח של השן החסרה. ההחלטה לגבי הטיפול המתאים תתקבל לאחר הערכה כוללת של המטופל, מצב השיניים, אופי הסגירה ונתוני הפנים.

ד"ר שרית בן שמן מתמחה גם ביישור שיניים למבוגרים מוזמנים ליצור עימנו קשר לקבלת מידע על תהליך יישור שיניים.

ד''ר שרית בן שמן
ד''ר שרית בן שמן

ד"ר שרית בן שמן
נעים מאוד, מזמינה אותך לחווית יישור שיניים, בשיטה חדשנית שפיתחתי באמצעות קשתיות שקופות .לאורך 20 שנות מומחיות באורתודנטיה.

צעד ראשון לחיוך מושלם
השאירו פרטים
Violetta Jhirad
Violetta Jhirad
2023-06-27
Exelent in all ways
נוי טייץ
נוי טייץ
2023-06-27
רופאה מדהימה ,סבלנית, שווה לבוא לבדיקה ולשמוע אני מרוצה מאוד❤️💕
Dana sarel
Dana sarel
2023-06-24
מרפאה מדהימה! החיוך לא יורד לי מהפנים! מודה ממש על השירות החם💓😇
Mediterranean Sea Engineering
Mediterranean Sea Engineering
2023-03-20
איזו מרפאה מדהימה ! צוות מקצועי ואדיב. ממליצים בחום
efrat arnon
efrat arnon
2023-03-12
מרפאה נפלאה עם הצוות הכי מקצועי שיש!!!!! בתי בת ה14 מחייכת חיוך רחב ושיניה נראות מליון דולר. ממליצה בחום.
Danielle Stern
Danielle Stern
2023-03-10
צוות מדהים ומקצועי והמרפאה מדהימה!!!
Lia Strauss
Lia Strauss
2023-03-10
מרפאה מדהימה! צוות סופר מקצועי ונעים. ממליצה לכולם!
Sol morag
Sol morag
2023-03-10
כאחד שמפחד מרופאי שיניים הצוות ממש מרגיע ויוצר אווירה קלילה ונעימה. הגעתי עם חששות ויצאתי מרוצה גם מהחוויה וגם מהתוצאות.
צעד ראשון
לחיוך מושלם

מוזמנים להכיר אורתודנטיה מסוג חדש,
ולבוא ליהנות מחוויה מעצימה ואפילו ניתן להגיד כייפית!