יישור שיניים ללא גשר

יישור שיניים ללא גשר אפשרי היום הודות להתקדמות טכנולוגית בעולם האורתודונטיה המודרנית והן בזכות חומרים חדישים שמצליחים לעמוד בפני כוחות לעיסה ולחקות בהצלחה את מראה השן ואת הגוון.

נסקור ארבע דרכים ליישור שיניים ללא גשר. שתיים מהן מדגימות יישור שיניים כהלכתו, זאת אומרת תזוזה של שיניים ושינוי מיקום שלהן. במצב שכזה נשמור על שלמות השן ועל חומר היקר שמרכיב אותה. לעומתן, שתי הדרכים הנוספות הן שיטות שמסוות את המצב האסתטי על ידי תוספת של חומרים המוצמדים לשיניים.

קשתיות שקופות בשיטת Invisalign

החלופה המתקדמת ביותר לגשר המסורתי שהשתמש בסמכים (קוביות) וחוטים ליישור שיניים. הפלטות השקופות מותאמות לשיני המטופל, ומיוצרות לאחר תכנון טיפול קפדני בעזרת תכנות הדמיה מתקדמות. הקשתיות מפעילות לחץ עדין על השיניים, ומעבירות אותן בהדרגה למצב הרצוי. הן ניתנות להסרה, מה שמקל על המטופלים לצחצח ולהשתמש בחוט דנטלי, ולאכול את המאכלים האהובים עליהם ללא הגבלות.

קשתיות שקופות נוחות ללבישה והם כמעט בלתי נראות. תהליך היישור דורש פחות ביקורים במרפאה לעומת גשר מתכתי, וזה נוח יותר למטופלים עם לוחות זמנים עמוסים או לאלה שגרים רחוק מהמרפאה האורתודונטית. קשתיות שקופות בשיטת Invisalign יכולות לטפל ביעילות במגוון רחב של בעיות אורתודונטיות, כולל צפיפות, משנן עם רווחים, שיניים בולטות ושיניים במנשך הפוך.

  • סמכים מוסתרים בחלק הפנימי של השיניים, החלק שקרוב ללשון או לחיך העליון. אמנם מדובר בשיטה של גשר, אבל ישנם רופאים שממליצים על השיטה, כי נדמה שזה יישור שיניים ללא גשר. הסמכים כמעט בלתי נראים, וניתן להשתמש בהם כדי לתקן מגוון רחב של בעיות יישור שיניים, כולל בעיות צפיפות, מרווחים ושיניים בולטות. יחד עם זאת מיקום הסמכים עלול להיות לא נוח וקשה לניקוי לעומת קשתיות שקופות. שיטה זו מהווה אלטרנטיבה עבור מטופלים שרוצים את היתרונות של "הגשר" המסורתי ללא סמכים המתכתיים הנראים לעין.

שתי האפשרויות הבאות מדברות על שיפור אסתטי במראה שיניים לא ישרות, ללא הזזה שלהן:

  • ציפויי חרסינה: בנוסף לקשתיות השקופות, קיימות אפשרויות נוספות ליישור שיניים ללא גשר מתכתי. שיטת למינציה דנטלית (ציפויים). הלבשות דקיקות בהתאמה אישית המוצמדות לקדמת השיניים. בעוד למינציה דנטלית לא ממש מיישרת את השיניים, ההלבשות יכולות ליצור אשליה של חיוך ישר יותר. הציפויים ישפרו את המראה של שיניים עקומות או לא מיושרות, כמו גם כדי לכסות שבבים, סדקים ושינוי צבע.
  • השלמות מחומר סתימה לבנה: בנייה של שיניים עם חומר קומפוזיטי (שרף) מרוכב. טיפול קוסמטי בו מוסיפים על השיניים חומר בצבע שן לשיפור המראה שלהן. זה יכול לשמש לתיקון בעיות אורתודונטיות קלות, כגון רווחים קטנים או שיניים עקומות, כמו גם לתיקון שבבים וסדקים. השיטה של הוספת חומר מרוכב פחות פולשנית משיטת הלמינציה הדנטלית וניתן להשלים אותם בביקור בודד. עם זאת, הם אינם עמידים לאורך זמן כמו טיפולים אורתודונטים ועשויים לדרוש תחזוקה וביקורים תכופים יותר במרפאת השיניים.

ליישור שיניים באמצעות Invisalign יתרון בולט על פני שאר האפשרויות והוא שמירה על חומר השן, הן מעצם העובדה שלא פוגעים בשכבות החיצוניות של השיניים לצורך תוספת מודבקת והן בזכות העובדה, שבמהלך הטיפול נוכל להוריד את הקשתיות לצחצוח יעיל של כלל משטח השן.

בנוסף, קיימים מקרים בהם רק הזזת שיניים בעזרת טיפול אורתודונטי תפתור את הבעיה, בעיקר אם מדובר על סגר לא תקין ותפקוד לא נכון של מערכת הלעיסה.

לגבי שאר השיטות, לכל אחת מהן יתרונות וחסרונות משלה, והטיפול המתאים ביותר יהיה תלוי בצרכים הספציפיים של המטופל ובמטרות האסתטיות. חשוב להתייעץ עם אורתודונט מומחה או רופא שיניים כדי לקבוע את מהלך הטיפול הטוב ביותר במטרה להגיע לחיוך היפה והבריא ביותר.

מוזמנים לקרוא גם על יישור שיניים למבוגרים

וגם על יישור שיניים לילדים

ד''ר שרית בן שמן
ד''ר שרית בן שמן

ד"ר שרית בן שמן
נעים מאוד, מזמינה אותך לחווית יישור שיניים, בשיטה חדשנית שפיתחתי באמצעות קשתיות שקופות .לאורך 20 שנות מומחיות באורתודנטיה.

צעד ראשון לחיוך מושלם
השאירו פרטים
Violetta Jhirad
Violetta Jhirad
2023-06-27
Exelent in all ways
נוי טייץ
נוי טייץ
2023-06-27
רופאה מדהימה ,סבלנית, שווה לבוא לבדיקה ולשמוע אני מרוצה מאוד❤️💕
Dana sarel
Dana sarel
2023-06-24
מרפאה מדהימה! החיוך לא יורד לי מהפנים! מודה ממש על השירות החם💓😇
Mediterranean Sea Engineering
Mediterranean Sea Engineering
2023-03-20
איזו מרפאה מדהימה ! צוות מקצועי ואדיב. ממליצים בחום
efrat arnon
efrat arnon
2023-03-12
מרפאה נפלאה עם הצוות הכי מקצועי שיש!!!!! בתי בת ה14 מחייכת חיוך רחב ושיניה נראות מליון דולר. ממליצה בחום.
Danielle Stern
Danielle Stern
2023-03-10
צוות מדהים ומקצועי והמרפאה מדהימה!!!
Lia Strauss
Lia Strauss
2023-03-10
מרפאה מדהימה! צוות סופר מקצועי ונעים. ממליצה לכולם!
Sol morag
Sol morag
2023-03-10
כאחד שמפחד מרופאי שיניים הצוות ממש מרגיע ויוצר אווירה קלילה ונעימה. הגעתי עם חששות ויצאתי מרוצה גם מהחוויה וגם מהתוצאות.
צעד ראשון
לחיוך מושלם

מוזמנים להכיר אורתודנטיה מסוג חדש,
ולבוא ליהנות מחוויה מעצימה ואפילו ניתן להגיד כייפית!